تبلیغات
ملت بیدار - 9 دی حماسه عاشورایی
ملت بیدار
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

در روزی که ایران و تمامی شیعیان جهان بر بزرگ ترین مصیبت تاریخ بشریت در دسته ها و هیأت های عزاداری اشک ماتم می ریختند و بر سر و سینه می زدند به یکباره عده ای چند صد نفری با چهره های خاص و با اعمالی که بیشتر به برپایی جشن (همچون سوت و کف، زدن بوق های ممتد و هلهله) شباهت داشت به خیابان های تهران ریختند و شعارهایی سر دادند که دل هر انسان آزاده ای را به درد آورد.

این عده که در آنها بهائی، سلطنت طلب، منافق و مارکسیست مشاهده می شد با تخریب اماکن عمومی، به آتش کشیدن خودروهای مردم و سطل آشغال خیابان ها دقیقاً چهره منافقین در سال 60 را مجدداً ترسیم کردند.

مردم عزادار با شنیدن خبر اهانت این عده ساختارشکن، مسیر حرکت دسته های عزاداری خود را به سمت خیابان انقلاب کج کرده و آنها را متواری کردند.

در درگیری های روز عاشورا متأسفانه پنج نفر به طرز بسیار مشکوکی کشته شدند که یکی از آنها نیز خواهرزاده میرحسین موسوی بود. اینکه این پنج نفر چگونه و توسط چه کسانی کشته شدند از اسراری است که هنوز فاش نشده، چرا که نیروی انتظامی رسماً استفاده از سلاح گرم را برای مهار اغتشاشگران در آن روز رد کرده است. ثانیاً هدف قرار گرفتن خواهرزاده موسوی میان این جمعیت نشان می دهد این افراد هدفمند کشته شده اند و سناریوی پیچیده ای پشت این قضیه خوابیده است که شاید در آینده فاش شود.

کلید خوردن پروژه محرم پس از سه ناکامی

تغییر ماهیت روز قدس با شعارهایی علیه قدس و به حمایت از امریکا و رژیم صهیونیستی، پروژه روز ملی استکبارستیزی به ابزاری برای مقابله با نظام، قدرت نمایی در روز 16 آذر که نماد دانشگاه و دانشجو است سناریوهایی بود که یک به یک شکست خورد و پیاده نظام فتنه را روز به روز کمتر و کمتر ساخت تا جایی که شرایط نامساعدی را پیش پای برنامه ریزان این گروهک قرار داد. اینگونه بود که فرصت پیش روی ماه های محرم و صفر زمان مناسبی برای خروج از انفعال و نفوذ در افکار عمومی جامعه بود. پروژه ای که نام «محرم سبز» به خود گرفت.

بدین ترتیب افرادی که تا چند پیش «عاشورا را نتیجه تندروی در جنگ بدر می دانستند»، «جایگاه الهی برای اهل بیت را ناشی از تفکر شیعه غالی برمی شمردند» یا عصمت اهل بیت و مشخص پیامبر را زیر سؤال می بردند، به یکباره به استفاده ابزاری از دین، این بار عزاداری سالار شهیدان را مسجد ضراری برای خود ساختند تا با فریب افکار عمومی و تأثیرگذاری روی توده مردم که از همه اقشار آن در دسته های عزاداری یافت می شود اهداف شوم جنبش را پیش برند.

دلایل فتنه گران بر تمرکز روی محرم

اینکه چرا عوامل تأثیرگذار فتنه ماه محرم را که مخصوص عزای اهل بیت است برای ادامه اغتشاشات برمی گزینند، پاسخ های زیادی دارد که برخی از آنها از زبان خود آنان جالب است: «اگر روزهای نامبرده(13 آبان و 16 آذر) فقط یک روز بودند الان با دو ماه محرم و صفر روبه رو هستیم که می توانیم از آن به سود جنبش و به سود مردم استفاده کنیم.» «از آنجا که می دانید به جنبش سبز مجوزی داده نمی شود و این جنبش مجبور است از راهپیمایی دولت استفاده کند. اما در ماه محرم که یک بهانه محکم است برای جنبش سبز که بیرون بیاید، نکته جالبی که در ماه محرم اتفاق می افتد افتادن بلندگو دست مردم است که این خود یک حرکت با ارزش است» اینها بخشی از اظهارات این افراد برای تمرکز روی این پروژه است اما دلایل دیگری نیز می توان برای آن متصور بود. محرم این فرصت را برای آنان ایجاد می کرد تا شعار منافقانه «یاحسین میرحسین» را به بهانه عزاداری حسین(ع) سردهند و با استفاده ابزاری از مقدسات مورد احترام مردم و به شکل عزاداران درآمدن، سناریوی فراگیر ساختن جنبش را دنبال کنند، غافل از اینکه جنبش و ماهیت جنبش فتنه با عزای حسین تفاوت داشت و نه ظاهر و نه باطن این افراد هیچ سنخیتی

با عزای سالار شهیدان نداشت و از سویی ماه محرم فرصت مناسبی برای ارتقای بصیرت مردم توسط مبلغان، سخنرانان و مداحان است و ظرفیتی برای اعلام برائت از دشمنان امامت و ولایت. محسن سازگارا نیز در این خصوص می گوید:«در ده شب اول محرم و با پرچم سبز یاحسین و عزاداری برای شهدای جنبش و شهدای عاشورا می توانیم در سطح کشور حرکت داشته باشیم.»

عاشورا و شام غریبان؛ هدف اصلی

علاوه بر پروژه عام محرم، پروژه خاص آنان روز عاشورا و شام غریبان بود که قرار بود طی روز های اول  محرم  فضاسازی برای روز عاشورا و بعد از آن شام غریبان صورت گیرد.

سازگارا در این باره توضیح می دهد:«روز عاشورا و تاسوعا شنبه و یک شنبه ششم و هفتم در ماه یک مسیر واحد در هر شهر قرار است اعلام شود که همه ما آنجا برویم و جمعیت میلیونی خود را در سطح کشور نشان دهیم و همه ملت یکپارچه و یکصدا به دنبال خواست خودشان باشند.» وی همچنین از «اکسیون شام غریبان سخن گفت و ادامه داد:«ضمن اینکه در 10 روز اول ماه محرم حرکت های خود را انجام داده و در روزهای عاشورا و تاسوعا آن را به اوج می رسانیم از ظهر عاشورا و برای شام غریبان در خیابان ها نشسته و با یک بسیج عمومی دست به تعطیلی عمومی در کشور بزنیم.»

از سخنان سازگارا برمی آید که برنامه پیچیده و مرحله به مرحله ای برای محرم تدارک شده و قرار بود این پروژه در سطوح مختلف پیگیری شود تا اینکه در شام غریبان با تعطیلی، کشور را فلج سازد. با آغاز ماه محرم هیچ  خبری از محرم سبز فتنه مشاهده نشد. فقط دسته های عزاداری بودند که امسال  با شور و حال دوچندان در  هیأت ها و خیابان ها مشاهده می شدند تا اینکه روز عاشورا سیستم فتنه تصمیم گرفت خودی نشان دهد و تمام پتانسیل خود را به کار گرفت تا افراد بیشتری را به میدان آورد اما این عده جمعیتی نبود که بتواند مقابل صدها هزار عزادار تهران مقابله کند و نهایتاً با شعارهای بسیار تند و ساختارشکنانه هویت واقعی خود را آشکار کردند به گونه ای که بسیاری از حامیان فتنه حاضر به حمایت از آنان نشدند.

اعتراضات خودجوش مردمی گسترده می شود

انتشار اخبار صحنه های بسیار تأثر برانگیز حرکات و رفتارهای افراد معدود حامی جنبش سبز و شعارهای شرم انگیز آنان، آن هم در روز عاشورا باعث تحریک افکار و احساسات دینی آحاد مردم شد و آنان را در سراسر کشور علیه سران اغتشاشات اخیر برآشفت. پس از این واقعه بر خلاف وقایع قبلی که مراجع کمتر اظهارنظر می کردند، این بار به صحنه آمدند و هتک حرمت عاشورا را به شدت محکوم کردند.

آیت الله سبحانی و آیت الله مکارم و همچنین سایر علما و مراجع طی بیانیه های جداگانه ای این حرکات وقیحانه و تخریب اموال عمومی را محکوم کردند اما از سوی دیگر این حرکات با استقبال زیاد رسانه های غرب و وهابیون مواجه شد.

روزنامه لبنانی الحیات وابسته به وهابیت می نویسد:«واضح است نظام شیعی ایران در حال سقوط است و انتخابی جز تسلیم ندارد.»

نسخه اینترنتی روزنامه الریاض نیز در ذیل اخبار و تصاویر اغتشاشات تهران نظرات کاربران وهابی خود را منتشر کرد، که در آنها با اظهار شادمانی از درگیری میان شیعیان نسبت به اعتقادات شیعیان و روز عاشورا جملاتی توهین آمیز درج شده بود.

رضا پهلوی نیز همگام با موسوی و کروبی طی بیانیه ای با حمایت از اغتشاشگران روز عاشورا با مرثیه سرایی برای عزیزانش (!) این اغتشاشات را جنبش حق طلبانه ملت ایران نامید! در پایان آورده است:«چون همیشه، من پشتیبان شما شیرزنان و دلیرمردان کهنه دیار تمدن، ایرانمان هستم.»

از فردای روز عاشورا در هیچ شهر کوچک و بزرگی از ایران نبود که راهپیمایی های خودجوش در محکومیت هتک حرمت عاشورا صورت نگیرد. صبح، عصر در شهرهای مختلف هزاران نفر به خیابان می ریختند و با تمام شور و احساس محاکمه فتنه گران و سران آنها را خواستار می شدند. به دنبال این راهپیمایی های خودجوش، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بر آن شد تا فراخوانی برای یک تجمع هماهنگ در سراسر شهرها بدهد و از آنجا که شاید فاصله ای چند روزه تا جمعه باقی مانده بود این بار عصر چهارشنبه و یک روز کاری که اکثر مردم سرکار هستند انتخاب شد. البته خود شورا از آنجا که انتظار نداشت جمعیتی بسان راهپیمایی های سراسری شرکت کنند حتی نام آن را به جای راهپیمایی، تجمع گذاشت و محل میعادگاه مردم نیز بر خلاف همیشه به جای میدان آزادی، میدان انقلاب انتخاب شد، چرا که فرصت دوروزه امکان هماهنگی دستگاه ها و ارگان های مختلف و همچنین تبلیغات لازم را نداشت، بنابراین امکانات برای یک تجمع محدود و شبه راهپیمایی فراهم شد. اما رخدادی که عصر چهارشنبه افتاد باعث شد همه دوستداران، بدخواهان و دشمنان نظام انگشت به دهان بمانند چرا که این تجمع که قرار نبود در حد یک راهپیمایی باشد به بزرگ ترین راهپیمایی انقلاب تا آن روز تبدیل شد. جمعیت فشرده مردم از میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی با شعارهای کوبنده و یکپارچه، سخت سران فتنه و جنبش سبز را به وحشت انداخت.

خصوصیات تجمع 9 دی

- علاوه بر کمیت، این راهپیمایی که تحت عنوان «تجمع بزرگ عاشوراییان» برگزار شد از چنان کیفیت و شوری برخوردار بود که تاریخ انقلاب نمونه اش را سراغ نداشت و این کیفیت را فقط می توان با راهپیمایی های روز های آخر رژیم طاغوت و در آستانه پیروزی انقلاب مقایسه کرد هر چند این جمعیت بسیار بیشتر از آن تظاهرات ها بود.

- از دیگر خصوصیات این تجمع این بود که مردم بر خلاف دفعه های قبل که به شعارهای کلی همچون «مرگ بر منافق» و «مرگ بر ضدولایت فقیه» بسنده می کردند، این بار شعارهای خود را صریح کرده و با شعارهایی چون «مرگ بر موسوی»، «مرگ بر کروبی» و... خواستار محاکمه فوری این افراد شدند.

- از دیگر ویژگی های بارز این راهپیمایی عظیم این بود که میان اعلام فراخوان شورای هماهنگی و روز موعود دو روز فاصله بود که فرصت اندک آن مانع از برنامه ریزی و اطلاع رسانی مناسب شد.

- این راهپیمایی بر خلاف همیشه که صبح روز تعطیل برگزار می شد، در عصر یک روز کاری که اکثریت مردم سر کارند و امکان شرکت را ندارند برگزار شد. اما این جمعیت عظیم که حتی قبل از ساعت مقرر یعنی 15 گرد هم آمده بودند تعجب برانگیز بود.

- در این تجمع حتی صدا و سیما نیز غافلگیر شد به گونه ای که امکان انعکاس بسیاری از صحنه ها را از دست داد. فیلمبرداران رسانه ها در ابتدا میدان فردوسی را به عنوان محل آغاز راهپیمایی برای پوشش انتخاب کرده بودند اما جمعیت میلیونی تا میدان امام حسین ادامه داشت و نهایتاً بالگردها توانستند تصاویر کلی از این رستاخیز عظیم را به نمایش بگذارند.

- این راهپیمایی از چنان عظمتی برخوردار بود که حتی سران فتنه را سردرگم کرد و تا چند روز از کوچک ترین عکس العملی خودداری کردند. نهایت اینکه موسوی طی یک بیانیه با عقب نشینی تاکتیکی، با اعلام شرط، حاضر به پذیرش دولت شد.

در مجموع باید گفت حماسه 9 دی، واقعه ای کم نظیر و برگ زرینی از تاریخ انقلاب است و این پیغام را برای همگان دارد که نظام اسلامی متکی به سیستم تصفیه از درون است و هر گاه احساس کند اعتقادات و باورهایش به خطر افتاده، با حضور میلیونی خط بطلان بر همه کجروی ها و انحراف ها کشیده و اصول اولیه انقلاب را صیقل یافته از درون منجلاب بدخواهان بیرون می کشد.

در تعریف این حادثه عظیم باید در یک جمله کوتاه گفت:«حماسه 9 دی تا سال ها نظام اسلامی را بیمه ساخت.»

 

حبیب ترکاشوند

   منبع : ستاد 9 دی

نوع مطلب : حماسه 9 دی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 22 دی 1390
دوشنبه 27 شهریور 1396 08:17 ب.ظ
Hey there this is kind of of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.

I'm starting a blog soon but have no coding knowledge so I wanted to get guidance from someone
with experience. Any help would be enormously appreciated!
سه شنبه 22 فروردین 1396 10:24 ب.ظ
I enjoy what you guys tend to be up too. This kind of clever work
and reporting! Keep up the good works guys I've incorporated you
guys to my blogroll.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی


طراحی سایت   طراحی سایت در کرج   طراحی سایت در کرمانشاه